Cihlovačky zaplaceny díky vám!

01.08.2022

Naše snaha získat pro projekt dvě cihlovačky se s vaší pomocí pomalu stává skutečností. Ve sbírce na donio.cz se nakonec vybralo krásných 155 572 Kč. Je to dostatek na to, abychom mohli zaplatit dvě cihlovačky. V budoucnu je pošleme do Zambie, aby sloužily místním lidem v Kashitu na stavbě střední školy. 

Děkujeme!

Společně s Přátelé New Renato bychom rádi poděkovali ICWD, našim Alma mater Fakultě stavební Fakultě architektury, sponzorům a všem lidem, kteří nás při této kampani podporovali. Zvláštní dík patří Lenka Kynclova za přípravu a spuštění celé kampaně, bez které bychom ji nezrealizovali.

A co nás čeká dál? Letos se do Afriky s cihlovačkami nevydáme, ale na příští rok nás čeká spousta příprav. Naší první prioritou je odměnit naše podporovatele z donio kampaně, kteří se těší na slíbené slamáky, klíčenky aj. Také jsme se přihlásili do programu UNDP Challenge fund, který by nám mohl pomoci integrovat naši stavební technologii LEGO cihel do Kashitu a v rámci něj bychom mohli postavit celou první stavbu Dílny. Tak nám držte palce, aby nás vybrali!

Dále bychom rádi provedli první realizaci z naší technologie i u nás v ČR, tak se nechte překvapit, kde bude. A v rámci našeho projektu chystáme další inovace... otestovali jsme nový tvar cihel, ze kterých se dá jednoduše postavit i kruhovitá budova nebo jsme v akustické laboratoři testovali jednotlivé skladby střešní krytiny tak, aby hluk z deště nebránil budoucím studentům v posluchárnách střední školy v učení. Na všechny tyto věci se můžete těšit v nových příspěvcích.


ukázka z kampaně pro sbírku na donio.cz