KDO JSME

Jsme skupina převážně studentů a absolventů ČVUT, kteří se zabývají stavebnictvím a architekturou. Spojili jsme se na týdenním workshopu Rozvojové září 2020 pořádané ICWD ČVUT. Fungujeme od té doby jako realizační tým projektu střední školy v Kashitu, který vznikl na základě potřeb New Renato Community. Rádi bychom využili našich schopností a znalostí a spolu s českou neziskovou organizací Přátelé New Renato pomohli v Zambii vybudovat areál střední školy.
 


NÁŠ TÝM

Petr Čanda

"Ahoj, moje jméno je Petr. Na stavební fakultě ČVUT jsem vystudoval inženýrský obor Budovy a prostředí. Od října 2019 jsem studentem doktorandského programu na katedře konstrukcí pozemních staveb na Fakultě stavební ČVUT se zaměřením na stavby v odlišných klimatických podmínkách.

Projekt školy v Kashitu byl vytvořen v rámci diplomové práce pod univerzitami ČVUT v Praze a UMINHO v Porugalsku, pro neziskovou organizaci New Renato Community Society (NRCS) v Zambii a její bratrskou organizaci Přátelé New Renato v České republice. Dále se angažuji na propagaci rozvojových projektů v Centrum pro mezinárodní rozvojové projekty (ICWD) pod ČVUT."

.

Lukáš Bejček

Stavební inženýr a doktorand FSv ČVUT. Na projektu střední školy v zambijské oblasti Kashitu mám na starost technologii výroby nepálených hliněných cihel. Tématu jsem se věnoval ve své diplomové práci a ve výzkumu technologie nadále pokračuji v rámci svého doktorského studia zaměřeného na "Sociální aspekty udržitelné výstavby". Hliněné stavby mají dlouholetou historii u nás i v Africe. A mým cílem bude dohlédnout na dodržení výrobních procesů při lisování a skladování cihel. Věřím, že náš projekt pozitivně přispěje k rozvoji místní komunity a těším se, až budu moci svůj dosavadní výzkum aplikovat v praxi.

Tereza Čechová

Jsem absolventkou magisterského programu Architektura a urbanismus na FA ČVUT. V současné době se věnuji architektonické praxi. Ve svém volném čase ráda navštěvuji zajímavé domy, běhám, vesluji a sleduji filmy.

Kateřina Kuklová

Projekt střední školy v Kashitu mě baví svou podporou vzdělání, kterou přináší v nejrůznější podobě. Dělá mi velkou radost postupně skládat jednotlivé střípky projektu a těším se až jednou bude v Kashitu stát kampus střední školy. V roce 2010 jsem absolvovala ČVUT, od té doby se věnuji připravě dynamických modelů budov za účelem optimalizace jejich návrhu a provozu, posouzuji tepelný komfort a přirozeného větrání. Konzultuji soulad návrhu, výstavby a provozu budov s principy šetrné výstavby. Podílím se na zpracování Technical Due Dilligence komerčních projektů. Miluju hory, traily a lezení.

Jan Exner

Jsem studentem bakalářského programu Inženýrství životního prostředí na ČVUT v Praze, kde bych se chtěl věnoval problematice staveb vodního a krajinného rázu. V rámci projektu střední školy v Kashitu se podílím na vytváření webu a crowdfundingu. Rád sportuji, fotím nebo si čtu.

Barbora Kubíčková

Profesí architektka, duší tanečnice na cestě za renesančním ideálem člověka. Svou tvorbou podporuji skutečnosti, které mi dávají smysl - třeba jako vzdělávání a rozvojové projekty. Pro školu v Kashitu jsem dělala vizualizace a pomáhala s grafikou a těším se, že si hrábnu do africké hlíny. Jinak peču chleba a háčkuju mandaly, někdy sedím dva týdny v tichu, jindy žiju v dodávce, brázdim nebe na padáku nebo lezu v zimě polonahá na Sněžku a průběžně prozkoumávám temné kouty své tajuplné psýché.

Michala Kohoutková

Jmenuju se Míša a jsem srdcem holka ze stavby. Studovala jsem architekturu v Liberci, ale ukázalo se, že realizace mě baví víc, než navrhování a tak se teď po stavbách motám v práci i ve volném čase. Pro náš projekt pracuji na přípravě realizace - chystám harmonogram, soupis materiálů a plán, jak to všechno zvládneme. A když zrovna nestavím, chodím do kopce a jezdím z kopce - v létě i v zimě, jezdím po světě a koukám na hvězdy a do ohně.

Kateřina Stárková

Ahoj, moje jméno je Kačka a jsem v posledním ročníku studia medicíny. Mezi zkouškami ve škole ráda hraji na klavír a varhany, zpívám ve sboru a čtu si. Miluji kávu, a už se nemůžu dočkat až ochutnám tu zambijskou! V rámci projektu budu nejen pomáhat na stavbě, ale budu se starat také o to, abychom se všichni vrátili v pořádku domů. 

Jan Stárek

Jmenuji se Honza a jsem průmyslový designér a fotograf. Projekt školy v Kashitu, mě nadchl pro svoji smysluplnost, použitou technologii a tým, kterého mohu být součástí. Design jsem studoval na VUT v Brně a také na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Profesně se věnuji jak inovacím a vedení projektů ve firmě EDAG, tak zároveň produktové, dokumentární a svatební fotografii. Svůj volný čas rád trávím na cestách se svou ženou, poznáváním architektury, cyklistice a kutilství všeho druhu. 

Lucie Hejtmanová

Jsem Lucka a projekt sleduji už dlouho. Líbí se mi nápad a obdivuji práci všech, kteří do toho zasahují. Jsem ráda, že pořád existují možnosti proměnit nápad v realitu a jít se učit přímo do terénu. Týmu pomáhám v oblasti online marketingu, ale víc se těším, až budu přímo na stavbě. Do té doby budu dál provozovat svůj workoholismus proložený sportem a prací se dřevem. Také ráda cestuji, ale jen po Evropě, Afrika je pro mě velká výzva. 

Paulína Šíchová

Ahoj, jmenuju se Paulína a vystudovala jsem všeobecnou sestru na 3. lékařské fakultě s následnou specializací v intenzivní péči, kde aktuálně pracuju. Ve volném čase ráda cvičím jógu, vařím a tvořím. Taky miluju přírodu, spím pod širákem a cestuju. V rámci projektu se podílím na logistice a první pomoci. Od malička bylo mým snem jet stavět školu do Afriky, takže se těším až se budu podílet na stavbě a realizaci přímo v Zambii. A CO TEĎ?

Podpoř naše úsilí

Projekt můžete podpořit finanční částkou na darujme.cz nebo se zapojit přímo jako dobrovolník a třeba s námi jet v létě stavět!