KDO JSME

Jsme skupina převážně studentů a absolventů ČVUT, kteří se zabývají stavebnictvím a architekturou. Spojili jsme se na týdenním workshopu Rozvojové září 2020 pořádané ICWD ČVUT. Fungujeme od té doby jako realizační tým projektu střední školy v Kashitu, který vznikl na základě potřeb New Renato Community. Rádi bychom využili našich schopností a znalostí a spolu s českou neziskovou organizací Přátelé New Renato pomohli v Zambii vybudovat areál střední školy.
 


NÁŠ TÝM

Petr Čanda

"Ahoj, moje jméno je Petr. Na stavební fakultě ČVUT jsem vystudoval inženýrský obor Budovy a prostředí. Od října 2019 jsem studentem doktorandského programu na katedře konstrukcí pozemních staveb na Fakultě stavební ČVUT se zaměřením na stavby v odlišných klimatických podmínkách.

Projekt školy v Kashitu byl vytvořen v rámci diplomové práce pod univerzitami ČVUT v Praze a UMINHO v Porugalsku, pro neziskovou organizaci New Renato Community Society (NRCS) v Zambii a její bratrskou organizaci Přátelé New Renato v České republice. Dále se angažuji na propagaci rozvojových projektů v Centrum pro mezinárodní rozvojové projekty (ICWD) pod ČVUT."

.

Lukáš Bejček

"Zdravím, moje jméno je Lukáš a jsem absolventem bakalářského studia na ČVUT v oboru pozemních staveb. Profesně se věnuji výrobě betonu ve společnosti TBG Metrostav s.r.o. Jako svůj magisterský obor jsem si zvolil Budovy a prostředí a do budoucna bych se rád věnoval alternativním stavebním materiálům. Během studií jsem se účastnil pracovní stáže na brazilské univerzitě UNICAMP kde jsem se podílel na výzkumu v územním plánování a dodávání vody. Ve volném čase píši pro online filmový magazín Formát zaměřený na nezávislý film, cestuji a rád fotím."

Tereza Čechová

Jsem absolventkou magisterského programu Architektura a urbanismus na FA ČVUT. V současné době se věnuji architektonické praxi. Ve svém volném čase ráda navštěvuji zajímavé domy, běhám, vesluji a sleduji filmy.

Kateřina Kuklová

Projekt střední školy v Kashitu mě baví svou podporou vzdělání, kterou přináší v nejrůznější podobě. Dělá mi velkou radost postupně skládat jednotlivé střípky projektu a těším se až jednou bude v Kashitu stát kampus střední školy. V roce 2010 jsem absolvovala ČVUT, od té doby se věnuji připravě dynamických modelů budov za účelem optimalizace jejich návrhu a provozu, posouzuji tepelný komfort a přirozeného větrání. Konzultuji soulad návrhu, výstavby a provozu budov s principy šetrné výstavby. Podílím se na zpracování Technical Due Dilligence komerčních projektů. Miluju hory, traily a lezení.

Jan Exner

Jsem studentem bakalářského programu Inženýrství životního prostředí na ČVUT v Praze, kde bych se chtěl věnoval problematice staveb vodního a krajinného rázu. V rámci projektu střední školy v Kashitu se podílím na vytváření webu a crowdfundingu. Rád sportuji, fotím nebo si čtu.

Barbora Kubíčková

Profesí architektka, duší tanečnice na cestě za renesančním ideálem člověka. Svou tvorbou podporuji skutečnosti, které mi dávají smysl - třeba jako vzdělávání a rozvojové projekty. Pro školu v Kashitu jsem dělala vizualizace a pomáhala s grafikou a těším se, že si hrábnu do africké hlíny. Jinak peču chleba a háčkuju mandaly, někdy sedím dva týdny v tichu, jindy žiju v dodávce, brázdim nebe na padáku nebo lezu v zimě polonahá na Sněžku a průběžně prozkoumávám temné kouty své tajuplné psýché.

Michala Kohoutková

Jmenuju se Míša a jsem srdcem holka ze stavby. Studovala jsem architekturu v Liberci, ale ukázalo se, že realizace mě baví víc, než navrhování a tak se teď po stavbách motám v práci i ve volném čase. Pro náš projekt pracuji na přípravě realizace - chystám harmonogram, soupis materiálů a plán, jak to všechno zvládneme. A když zrovna nestavím, chodím do kopce a jezdím z kopce - v létě i v zimě, jezdím po světě a koukám na hvězdy a do ohně.A CO TEĎ?

Podpoř naše úsilí

Můžete nás podpořit finanční částkou na právě probíhající akci na Donio.cz nebo se připojit přímo jako dobrovolník a třeba s námi jet v létě stavět!