Máme manuály!

08.06.2023

Také připravujeme podrobný manuál, která má místním (i nám) pomoci se smontováním cihlovačky a její údržbou. Budou zde také popsány principy přípravy směsi pro výrobu cihel, jejich proces výroby a nakonec i pokyny pro stavbu budov. Na tom všem pracujeme společně, ale manuál nám sestavuje Terka a už teď vypadá velmi profesionálně!  

Kromě dobrého projektu školy a propracované technologie je potřeba také umět naše znalosti předat ostatním lidem na stavbě. V tom nám budou pomáhat manuály, které připravovala Terka. Hned po příjezdu na místo, bude muset první skupina našich dobrovolníků společně s místními složit dovezené stroje na výrobu cihel – cihlovačky. Podrobný návod ukazuje nejen správnou návaznost jednotlivých kroků, ale i detaily, na které si je potřeba dát pozor, aby stroje následně dobře fungovaly. Druhý manuál popisuje polní zkoušky, které už v Čechách vyzkoušel Lukáš. Díky návodu je bude možné snadno provést i na místě a ověřit si vlastnosti zeminy vhodné pro výrobu cihel. Poslední návod ukazuje už samotnou výrobu cihel za použití cihlovaček. Manuály máme připravené v češtině i angličtině. Překlad do místního jazyka Bemba plánujeme provést až na místě za pomoci místních. 

Stále sháníme PARTNERY/SPONZORY, kteří by nám pomohli dát dohromady prostředky na nákup auta, bez kterého se neobejdeme.