Školíme se vol. 2

21.12.2022

 Makáme vol.2! 

Sešli jsme se na druhém workshopu, kde jsme se potkali s cihlovačkami a směsí, kterou jsme před necelým měsícem namíchali na workshopu prvním. A jak nám to šlo?

Abychom byli řádně připraveni na práci v zambijském terénu, jednu z cihlovaček jsme během večera cvičně rozmontovali a šroubek po šroubku dali zase zpátky dohromady. A že nám to šlo! Chvilku to dokonce vypadalo, že jsme montáží přišli na úspornější řešení - to když nám na konci zbylo pár nevyužitých součástek. Ale i pro ty jsme vzápětí našli uplatnění a shodli se na tom, že je to dobře. To bylo stanoviště první. 

Na tom druhém už jsme ověřovali konzistenci naší připravené směsi a sílu našich bicepsů. Ještě, že je potřeba i někoho na ometání formy a nandávání směsi, jinak by ti slabší jedinci mohli rovnou zůstat doma. Během lisování jsme také brzy přišli na zádrhel, který se v první chvíli jevil jako neřešitelný a výrazně narušoval celkovou koncepci našeho designu cihel. Teďka? Když máme hotových několik cihlovaček a brzy je máme vyslat na cestu do Afriky? Takže se naskytl prostor i pro naši kreativitu, krizový management a naději. A i v tomto případě přišlo v závěru našeho společného večera úspěšné rozuzlení a my se mohli spokojení a natěšení na dobrodružství příštího léta rozejít domů. Těšíme se. A za vaši podporu nesmírně děkujeme.

PS: Vyprávění je založené na pravdě a zároveň záměrně podané trochu komicky. Nezapomínejme ale, že jsme tu samý inženýr či inženýrka.

To vše díky pomoci vás a Přátelé New Renato, ICWD ČVUT, Ministerstvo zahraničních věcí České republiky a UNDP in Europe and Central Asia #CzechUNDP #CzechChallengeFund #Czech #CzechRepublic