Z-dění za-zdí II.

24.04.2023

Máme za sebou několik dalších týdnů od poslední aktuality. Co vše se u nás událo? 

Přípravy na cestu!

Poslední měsíc jsme řešili hlavně přepravu materiálu, nástrojů a nářadí, který v Zambii není k dispozici. Samozřejmě se jedná o naše cihlovačky, které byly vyrobeny tady v ČR a které je potřeba odeslat na místo stavby. Cihlovačky naposledy putovaly do firmy CUT-TECH, kde byly provedeny poslední úpravy, aby byly cihlovačky na 100% připravené k vyrobení více než 12.000 cihel. 

Dále jsme nakupovali materiál a nářadí. Pořídili jsme spolehlivé ruční míchačky, se kterými se bude míchat směs na cihly, akuvrtačky na všechny stavební práce a některé mechanické nářadí, které se v Zambii špatně shání a převést je v našich zavazadlech letadlem by pro nás bylo příliš těžké. Jedná se hlavně o ohýbačky výztuže nebo truhlářské svěrky.

Také jsme přibalili spojovací materiál, jako jsou šrouby, vruty a hmoždinky, za které vděčíme společnosti Fischer. Ta nám je poskytla jako sponzorský dar (děkujeme!) včetně potřebného příslušenství, které využijeme pro konstrukci střechy a dalších stavebních prací.

Všechny potřebné věci na přepravu jsou teď u firmy Obal Expert, která vše profesionálně zabalila, aby se po cestě nic nezničilo a nepoškodilo, a to hlavně korozí, která přepravou po moři cihlovačkám hrozí. S naší přepravní společností Mearsk teď řešíme poslední věci před odesláním, které souvisí hlavně s vystavením potřebných dokumentů pro zahájení přepravy.

Česká ambasáda v Zambii nám také přislíbila podporu při vyhotovení dokumentace pro převzetí na terminálu v Lusace. Vzhledem k tomu, že se ale přípravy na odeslání trochu protáhly a cihlovačky tedy do Zambie dorazí možná o něco déle, než jsme předpokládali, mohl by se také o nějaký čas posunout odjezd prvních z nás – Petra, Matěje a Páji. V průběhu června však již budou na místě a tím započne i práce v terénu.

Za realizační tým,
Barča a Petr