Z-dění za-zdí III.

09.05.2023

Hlásíme, že minulý týden se začala pomalu roztáčet logistická kola! Zásilka s cihlovačkami, potřebným vybavením a pracovními pomůckami je nejen zabalená, ale už na cestě do Zambie! Jsme zase o krok blíž k dokončení školy. Díky odeslání už víme, kdy zásilka do Lusaky dorazí a tím pádem je také jasnější, kdy odletí do Zambie první z nás. Také můžeme finalizovat náš harmonogram celé stavby, ze kterého již třeba teď vyplývá, že z důvodu pozdržení odeslání cihlovaček se celá stavba posouvá o 14 dní. Už se nám to každopádně blíží – za měsíc již odjíždějí první z nás, takže přípravy probíhají v plném proudu. Buďte u toho s námi! 

Každý člen teamu v tuto chvíli řeší také potřebná doporučená očkování, která sice nejsou povinná (např. žloutenka A nebo břišní tyfus), ale tyto nemoci nelze v podmínkách Zambie podceňovat. Takže teď kontrolujeme naše očkovací průkazy, abychom zjistili, co by si kdo měl před odjezdem ještě doplnit. Třeba takový tetanus, který je u nás součástí pravidelných (povinných) očkování je třeba každých 10-15 let přeočkovat a lehko se tak na něj zapomene.

Nyní sháníme PARTNERY/SPONZORY, kteří by nám pomohli dát dohromady prostředky na nákup auta, bez kterého se neobejdeme. Podívejte se na stránky: https://www.darujme.cz/auto-na-stavbu 

V průběhu května nás také čeká poslední školení před cestou. Za necelých 14 dnů absolvuje školení práce v teamu, kde probereme celou posloupnost našeho projektu, od logistiky, nákupu materiálů až po na sebe následující stavební práce. Budeme se bavit o systému rozdělení povinností z těchto úkolů vyplývajících. Také nás čeká povídání o nemocech, které můžeme v Zambii potkat nebo jak se správně chovat v rozvojové zemi jako je Zambie tak, aby člověk věděl jak komunikovat s místními lidmi, na co si dát pozor při nákupu v obchodech nebo při konzumaci jídla v podmínkách země jako je Lusaka. Také chystáme akce pro veřejnost, takže buďte ve střehu, protože v dalším příspěvku se dozvíte, kde se za námi můžete podívat a třeba si i vyzkoušet cihlovačku!

Za Realizační tem Petr a Bára