Z-dění za-zdí IX.

26.06.2023

Kashitu v médiích a na promítacích plátnech

Ač už se rozjíždí práce na místě v Kashitu, ani tým v Čechách zatím působící nezahálí. Měli jsme například tu čest být hosty pořadu „Host Radiožurnálu"! S Patricií Strouhalovou si povídal Lukáš Bejček a Honza Tilinger. V čem je náš projekt jiný? V čem je výjimečný? Jaké to je, stavět školu v rozvojové zemi?

„U rozvojových projektů se zapomíná na zapojení místních a na pochopení jejich potřeb,“ upozorňuje architekt Tillinger…


Záznam půlhodinového povídání si můžete poslechnout tu: Host Radiožurnálu. Rozhovor se konal v neděli 25. 6. a Lukáš hned další den vyrážel do Zambie. Postupně se naše řady v terénu začínají rozrůstat…

V pondělí 26. 6. pak proběhla přednáška v Café Lajka na pražské Letné, kde o našem projektu hovořila Marta, předsedkyně spolku Přátelé New Renato, Lucka a Terka. Šlo už v pořadí o třetí přednášku, předešlé proběhly v Třebíči a Jaroměři. O Martě Hoferové byl také natočen dokumentární snímek, který běžel na ČT2 ve středu 21. 6. v rámci pořadu Televizní klub neslyšících. Mluví se v něm i o projektu stavby střední školy v Kashitu, k shlédnutí tu.

z přednášek

z dokumentu na ČT2


Stále sháníme PARTNERY/SPONZORY, kteří by nám pomohli dát dohromady prostředky, které by nákup auta, bez kterého se neobejdeme, pokryly.